Форма або повсякденний стиль? У чому ходити до школи?

Варто зрозуміти кілька простих речей, щоб знати, в чому учень повинен ходити в школу. Перша проста річ: діловий стиль. Вже в першому класі, хоч дитина беззаперечно підкоряється дорослим, йому батьки пояснюють, що таке діловий стиль в одязі. Цим ми не тільки прищеплюємо малюкові почуття смаку і стилю, але ще раз і назавжди даємо зрозуміти, що школа — місце для навчання, а не розваг. В ігровій формі можна показати, в якому одязі займаються спортом, в якій — ходять в театр, в чому йти кататися на велосипеді і гуляти на вулиці.
Друга проста річ: зручність. Батьки та учні старших класів роблять вибір на користь повсякденного стилю. І найпершим аргументом в цьому виборі є зручність одягу. У джинсах і спортивних штанях сидіти за партою набагато зручніше, ніж в наглаженних брюках. А у дівчаток можуть колготки зачепитися і порватися. Контраргумент: брюки зі стрілками у хлопчиків можна замінити звичайними модними чорними брюками. Дівчинка також може іноді надягати брючний костюм. А що стосується колготок, потрібно вчити доньку бути акуратною — у неї попереду велике життя. У ній — колготкам місце!
Третя проста річ: здоров’я. Коли з’явилися перші джинси, вони зробили революцію в світі моди практично у всіх розвинених країнах. На жаль, ця супермодна річ наклала свій відбиток і на здоров’я підлітків. Гінекологи, приходячи в школу, з тривогою розповідають дівчаткам про те, що тісні джинси надають гальмування розвитку статевих органів, що часто впливає на можливість дівчинки стати в майбутньому мамою. Також дуже сильно підривають здоров’я школярів синтетичні речі, які останнім часом заполонили магазини та ринки.
Четверта проста річ: дисципліна. Не просто велика, а величезна різниця між учнями, які сидять на уроках у повсякденному одязі, і тими, хто в шкільній формі. Одяг завжди дисциплінує. Дівчинка в спідничці і колготках ніколи не буде сидіти з розставленими широко ногами, буде намагатися тримати спинку рівно. Хлопчаки в брюках і сорочці не стануть з’їжджати вниз по стільцю або лягати на парту. І вчитель, і учень, бачачи перед собою хлопців, одягнених по-діловому, будуть завжди підтягнутими, а уроки — більш результативними.
П’ята проста річ: відносини. Загальноосвітня школа — це школа, яка не тільки дає середню освіту. Головні слова тут — загальна освіта. Це означає, що кожна дитина, з будь-якої сім’ї, з будь-яким достатком, будь-якого соціального статусу має право вчитися. Учні молодших класів ще не бачать різниці в ціні одягу, старших класів — вже не звертають на це уваги, знаючи інші цінності в житті. А ось категорія хлопців з 5 по 9 клас дуже жорстка, навіть жорстока по відношенню один до одного. Не можна давати їм можливість оцінювати людей по достатку їх сім’ї.
Люблячі мами і тата, оновлюючи гардероб своєї дитини-школяра, завжди пам’ятають про ці прості речі. У таких батьків діти завжди здорові, життєрадісні, відчувають себе серед своїх однолітків комфортно і з задоволенням біжать до школи!

Пам’ятка батькам

1.Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сім’ї атмосферу любові, довіру, духовного настрою та комфорту.

2. Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість ­— єдину, унікальну і неповторну.

3. Не виражайте часто свого незадоволення, критики — це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків.

4. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визначення і схвалення.

5. Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.

6. Будьте тактовними в стосунках з дітьми.

7. Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.

8. Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.

9. Насильство над дітьми — це протиприродній акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які, які принижують людську гідність. Дитина має право на незалежне батьківське виховання».

10. Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.

 

 

11. Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

Зразок заяви батьків про відсутність учня



                                                                                                         Директору Червонівського НВК

                                                                                                         Цвіркун Н.Г.

                                                                              П.І.Б. (батьків повністю),

                                                                                                 який (яка) проживає за адресою:

                                                                                               _______________________,

 

Пояснювальна записка.

Мій син (моя донька) __________________, учень (-иця) _______ класу, 

                                                    П.І. дитини

відсутній (-ня) на уроках ______ за сімейними обставинами.

                                                             дата

Прошу вважати цю причину поважною.

 

Дата                                                                                         Підпис